Скарбничка для вчителів

Презентація з інформатики для учнів 2 класу "Присторї ПК"
Привітання з Днем знань
Привітання з Новим Роком
Привітання з Новим Роком 2
Карта знань "Види комп'ютерів"
Віртуальний плакат "У комп'ютерному класі"
Сайт "Теремок"  з завданнями для початкової школи
Ігри та цікаві вправи з української мови для учнів початкових класів


ЯК ДОСЯГТИ ДИСЦИПЛІНИ В КЛАСІ
Правила для вчителя
1. Перед уроком – відкрита доброзичлива “хвилина спілкування”, що надає позитивних емоцій.

2. Починати урок тільки тоді, коли клас готовий до нього (на парті – зошит, підручник, щоденник, пенал та ін.)
3. Завжди бути готовим до уроку, мати про запас додаткові завдання для тих, хто не любить працювати.
4. Для того щоб можна було управляти класом, необхідно захопити дітей уроком, зацікавити їх. Доречно також використати додатковий матеріал (цікаві вирізки з газет, ілюстрації та ін.). При цьому діти повинні чітко дотримуватися вимог, які вчитель висуває на уроці.
5. “Гальорка” має перебувати під пильним наглядом. Необхідно на всіх етапах уроку знайти хвилину, щоб переконатися, що учні тебе слухають, отже, тричі можна оцінити роботу на уроці. І якщо це буде відпрацьовано на практиці, “гальорка” зрозуміє: у цього вчителя – краще слухати!
6. Отже, в класі буде дисципліна, якщо там виконуються деякі правила.
Правила для учнів
1.  Правило тиші: коли вчитель говорить, то усі мовчать.
2.  Правило поваги: не переривай розповідь учителя. Привчись ставити питання або коментувати щось після пояснення. Для цього запиши питання на аркуші, передай учителеві або підведи руку.
3.  Правило піднятої руки: учитель запитує тільки того, хто піднімає руку, а не того, хто вигукує відповідь із місця. Виявляй повагу до роботи однокласників, не збивай і не перебивай їх відповіді; май терпіння до чужих талантів.
4.  Лічу до п’яти. Якщо завершується контрольна або самостійна робота, щоб швидко й без утрат для нервової системи вчителя зібрати роботи, учитель вимовляє чарівну фразу: “Лічу до п’яти, усі зошити повинні опинитися на першій парті”.
5.  Правило двох хвилин. Можна, звісно, уявити собі зовсім фантастичну ситуацію, що учні ідеально дотримуються правил, що встановлені на уроці. Але є діти, яким зазвичай важко всидіти на місці впродовж 45 хвилин у ролі ідеально розумної слухняної ляльки. Їм хочеться потягнутися, розім’ятися , зробити ковток води, щось терміново повідомити приятелеві. Як повестися в даній ситуації? Домовтеся, що якщо в учителя не виникає зауважень (принципових) під час уроку до класу, то ти, як учитель подаруєш їм 2 хвилини вільного часу, які вони можуть використати як завгодно – підвестися, походити, поговорити, але тільки впродовж 2 хвилин.

Із сайту Львівської ССЗШ №2




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відкритий урок

Тиждень толерантності. Що варто почитати дітям?

Сила в єдності та в різноманітті